Të jesh shqiptar do të thotë të jesh vetëm për Shqipëri të Bashkuar. Shumë thjeshtë, ose je për Shqipëri të Bashkuar ose nuk je shqiptar. Le te zgjedhim këtë rrugë të gjithë së bashku, që ta kemi më të lehtë jetësimin e Shqipërisë së Bashkuar.

“Të jesh shqiptar do të thotë të jesh vetëm për Shqipëri të Bashkuar. Shumë thjeshtë, ose je për Shqipëri të Bashkuar ose nuk je shqiptar. Le te zgjedhim këtë rrugë të gjithë së bashku, që ta kemi më të lehtë jetësimin e Shqipërisë së Bashkuar.” – Kastriot Berishaj

Më shumë

Gjenocidi turko-osman dhe qëndresa shqiptare

Në kronikat osmane janë të vërteta e pohuar nga vetë osmanët. Tmerr gjaku, krime kolektive të përbindshme, shfarosje banorësh, prerje kokash e hedhje masive ne det, rrëmbimi i grave, vajzave e fëmijëve për ti dërguar në Turqi si skllevër dhe rrafshime qytetesh. Asnjë banor nuk mbeti i gjallë në qytetin …

Më shumë

Gjoni: Boll më me pleqtë, Shqipëria ka nevojë për alternativa të reja!

Deputeti i pavarur i Parlamentit, Ralf Gjoni, deklaroi në “Ditari” në A2 CNN se mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ekziston një “dashuri perverse”, që, sipas tij, vihet re në seancat parlamentare ku mazhoranca “vazhdon e flirton me letra dashuriçkash me opozitën rrugore”. Gjoni theksoi fillimisht se Damian Gjiknuri nuk …

Më shumë

Ish-agjenti i UDB: Eliminonim njerëz që faji t’u mbetej shqiptarëve

Dëshmia e një ish-agjenti të UDB-së është publikuar nga mediat kosovare. Kryetari i Partisë Republikane në Serbi, Nikola Sanduleviq, ka regjistruar rrëfimin e ish-agjentit të UDB-së për disa krime ku ai ishte “kontraktuar” për t’i kryer. Në një emisionin në RTV Dukagjini, është transmetuar dëshmia e ish-agjentit të UDB-së i …

Më shumë

Shpëtoni nga akumulimi i toksinave që ka trupi nga ndotja, ushqimi dhe kimikatet me këtë pije, ja si përgatitet

Trupi jo në akumulon toksina pasi ne jemi vazhdimisht duke u ekspozuar në ditët e sotme drejt tyre nëpërmjet ushqimit, kimikateve, ndotjes dhe gjithashtu stresi, mund të çojë në çështje të ndryshme shëndetësore. Prandaj, ne mund të përmirësojmë ndjeshëm funksionin e gjithë trupit dhe të parandalojmë probleme të tilla shëndetësore …

Më shumë

Faik Konica: Armiqtë e Shqipërisë janë shqiptarët

(Pjesë nga libri: ‘Faik Konica: Jeta në Uashington’) Siç e rrëfen vetë në shkrimet e tij, ky peizazh madhështor gjithnjë pat nxitur ëndrra të bukura te Faiku, djaloshi i menduar e i veçuar nga shokët. Ashtu si shumë shqiptarë me prejardhje nga viset ku kufijtë nisnin e mjegulloheshin, Faiku ishte …

Më shumë
Loading...