Loading...

Ja si të përgatitni viagra në shtëpinë tuaj me vetëm tre përbërës

Një nga përbërësit më të freskët dhe më të shëndetshëm në botë është edhe shalqiri. Sidoqoftë, nëse shalqiri kombinohet me dy përbërës tjerë, mund të kthehet në një mrekulli të vërtetë.

Shkencëtarët italianë shpjegojnë që lëngu i shalqirit është një ‘viagra natyrale’, e që i ndihmon meshkujt të cilët kanë probleme me ereksion. Një nga studimet e fundit të publikuar në Urology, tregon se disa nga përbërësit e shalqirit janë të mahnitshëm për përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe pa pasur ndonjë efekt anësor, ndryshe nga Viagra.

Shalqiri ka sasi të madhe të vitaminës C dhe është i përbërë nga 92 për qind ujë. Përmban vetëm 71 kalori dhe është ushqimi ideal për njerëzit që dëshirojnë të humbin peshë.

Sidoqoftë, Telegrafi e sjell për ju recetën, e cila ju ndihmon të përgatitni viagra natyrale në shtëpinë tuaj dhe pa shpenzime të mëdha.

Përbërësit:

– ¼ shalqirit

– 1 limon

– 1 shegë

Përgatitja

Futni të gjithë përbërësit në mikser dhe përzieni ato. Lëngun e fituar nga përzierja futeni në shishe dhe vendoseni në frigorifer.

Pini 1/3 e lëngut në mëngjes kur e keni stomakun bosh dhe të njëjtën gjë bëjeni para darkës.

Ky lëng është i pasur me përbërës natyralë që e përmirësojnë qarkullimin tuaj të gjakut dhe e përmirësojnë performancën tuaj seksuale.

Viagra e bërë në shtëpi mund të përdoret nga çdo njeri, të çdo moshe dhe gjinie. 

Check Also

Historia që po ‘çmend’ rrjetin/ Gruaja luftoi kancerin me lëng karrote

Një histori po përhapet me shpejtësi në rrjetet sociale dhe flet për një grua që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading...